نحوه نصب VPN در روتر – راه آسان

چگونه می توان اتصال VPN را روی روتر من تنظیم کرد؟ این سوالی است که در اینجا در VPN Guru بسیار از ما سؤال می شود. نصب VPN در ویندوز ، مک ، اندروید یا iOS به لطف برنامه های اختصاصی VPN بسیار آسان است. با این حال ، بسیاری از دستگاه ها دارای مشتری VPN نیستند. بنابراین ، شما باید به جای آن ، VPN را روی روتر خود نصب کنید. به این ترتیب ، هر دستگاه متصل به آن روتر اتصال VPN خود را به اشتراک می گذارد. این شامل PS4 ، Xbox One ، Smart TV ، Apple TV ، Roku و Amazon Fire TV Stick می باشد. در زیر “نحوه نصب VPN در آموزش روتر” در زیر ، می توانید دستورالعمل های دقیقی درباره نحوه راه اندازی اتصال VPN روتر خود پیدا کنید.

نحوه نصب VPN در روتر - راه آسان

نحوه نصب VPN در روتر – راه آسان

بهترین VPN برای روترها

قبل از راه اندازی اتصال VPN در روتر خود ، ابتدا باید با ارائه دهنده خدمات VPN وارد شوید. خدمات VPN با حق بیمه معتبر شما را در حدود 8 تا 10 دلار در ماه بازپرداخت می کند ، اما این سرمایه گذاری به ارزش پول شما است. ما در طول این سال ها تعداد زیادی VPN را مرور کرده ایم. در اینجا بهترین ارائه دهندگان VPN برای روترها از سال 2017 هستند. کلیه VPN های زیر از خدمات عالی مشتری برخوردار هستند که هنگام تنظیم VPN روی روتر شما ضروری است. این بدان معناست که همیشه یک کمک کننده وجود دارد که مایل باشد فوراً به شما كمك كند در صورت بروز هرگونه مشكل در طی مراحل نصب.

نحوه نصب VPN در روتر – قدم به قدم

مرحله اول – نصب DD-WRT

اول از همه ، شما باید بدانید که همه روترها نیستند VPN سازگار است. اگر یک مودم ISP دارید ، مطمئناً نمی توانید VPN را روی آن نصب کنید. اگر روتر فعلی شما VPN آماده نیست ، می توانید یک روتر سازگار با VPN خریداری کنید و سپس آن روتر ثانویه را به روتر فعلی خود وصل کنید. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که پورت WAN روتر VPN (درگاه اینترنتی) را با استفاده از کابل اترنت به درگاه LAN روتر فعلی خود وصل کنید. به تصویر زیر نگاهی بیندازید. روتر 2 در این حالت روتر VPN شما خواهد بود در حالی که روتر 1 مودم شماست.


اتصال دو روتر با استفاده از کابل اترنت

اتصال دو روتر با استفاده از کابل اترنت

پس از اتصال دو روتر همانطور که در تصویر بالا نشان داده شده است ، روتر دوم اتصال اینترنت روتر اول را به اشتراک می گذارد. اکنون می توانید DD-WRT را روی روتر دوم نصب کرده و متعاقباً یک اتصال VPN را روی آن تنظیم کنید. در اینجا لیستی از محبوب ترین روترهای سازگار با VPN. به خاطر داشته باشید که نصب VPN مستلزم آن است روتر خود را با DD-WRT چشمک زن کنید. بنابراین ، مراقب باشید.

 • ایسوس
 • بلکین
 • بوفالو
 • سیسکو
 • D-Link
 • پیوند TP
 • پیوندها
 • میکروتیک
 • Netgear

لیست کامل روترهای سازگار DD-WRT را به همراه شماره مدل آنها می توانید در اینجا بیابید. پس از اتمام این کار ، می توانید با آن شروع کنید نصب DD-WRT با استفاده از این راهنما.

مرحله دوم – VPN Client را روی روتر خود نصب کنید

با فرض اینکه با آن وارد سیستم شده اید ExpressVPN, شما یک ایمیل خوش آمد گویی دریافت خواهید کرد که مجوزهای لازم را نیز شامل می شود. پس از کلیک بر روی آن پیوند ، این مراحل را دنبال کنید سرویس دهنده VPN را روی روتر خود تنظیم کنید. اگر از یک سرویس VPN متفاوت استفاده می کنید ، دستورالعمل های لازم نیز به طور یکسان هستند.

 1. به حساب ExpressVPN خود وارد شوید و “Setup ExpressVPN” را انتخاب کنید..
 2. “پیکربندی دستی” را انتخاب کنید و سپس “OpenVPN” را انتخاب کنید..
 3. پرونده ovvov را در رایانه شخصی یا Mac خود بارگیری کنید.
 4. اکنون ، پیکربندی روتر خود را باز کنید. می توانید با نوشتن آدرس IP روتر خود در نوار آدرس مرورگر خود این کار را انجام دهید. اکثر روترها دارای 192.168.0.1 ، 192.168.1.1 یا 192.168.1.254 به عنوان آدرس IP خود هستند.
 5. از صفحه کنترل DD-WRT ، “خدمات” و سپس “VPN” را انتخاب کنید..
 6. مطمئن شوید که گزینه “Start OpenVPN مشتری” را فعال کنید. 
  1. اکنون ، باید وارد شوید “IP / نام سرور”‘بندر’, کلید تأیید TLSگواهی CA ، گواهینامه مشتری عمومی, و کلید خصوصی مشتری.
  2. برای هردو IP / نام سرور و بندر, باز کن .پیکربندی ovpn پرونده ای که قبلاً با استفاده از ویرایشگر متن بارگیری کرده اید.
  3. از پرونده .ovpn متن را بین کپی کنید و . سپس ، آن را در قسمت TLS Auth Key بچسبانید.
  4. برای گواهی CA ، متن را بین کپی کنید  و   و آن را در گواهی CA رشته.
  5. متن را بین کپی کنید و و آن را در گواهی مشتری عمومی رشته.
  6. در آخر ، متن را بین کپی کنید و و چسباندن در مشتری خصوصی رشته.
 7. کلیک کنید صرفه جویی, و سپس کلیک کنید تنظیمات را اعمال کنید برای شروع اتصال به VPN.
 8. اکنون ، کلیک کنید وضعیت > OpenVPN.  اگر مشتری VPN را به طور صحیح در روتر DD-WRT خود پیکربندی کرده اید ، باید وضعیت “اتصال موفقیت آمیز” را ببینید.

نحوه نصب VPN در روتر شما

نصب VPN روی روتر DD-WRT یا Tomato based می تواند یک کار آرام باشد. اما اگر دستورالعمل ها را با دقت دنبال کنید ، کل مراحل باید کمتر از 15 دقیقه طول بکشد. در پایان ، تمام دستگاه های شما می توانند از اتصال VPN بهره مند شوند. این بدان معناست که تمام ترافیک اینترنت شما با امنیت رمزگذاری می شود. همچنین می توانید با هرگونه محدودیت جغرافیایی که بر روی سرویس های پخش دلخواه خود از جمله Netflix ، HBO GO ، Hulu ، iPlayer BBC ، Hotstar و بسیاری دیگر اعمال می شود ، خداحافظی کنید..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me