کدام کشور فیس بوک را ممنوع می کند؟

ممنوعیت فیس بوک چیزی غیر معمول برای بسیاری از مردم در سراسر جهان است. باور کنید یا نه ، یکی از محبوب ترین وب سایت های رسانه های اجتماعی ترغیب به استفاده نمی شود و دلایل زیادی در پشت آن تصمیم وجود دارد.

کدام کشور فیس بوک را ممنوع می کند؟

کدام کشور فیس بوک را ممنوع می کند?

چرا فیس بوک در کشورها ممنوع است?

قدرت و تأثیر فیس بوک بر کاربران آن غیرقابل انکار است ، اما بسیاری از دولتها در سراسر جهان سعی در جدا کردن ساکنان خود از فیس بوک دارند. در نتیجه ، آنها ممنوعیت فیس بوک را درخواست می کنند ، که در آن کاربران آن نمی توانند طبق مقررات کشور از این سکو بپرسند. با گذشت سالها ، دولت ها در فیس بوک تحمیل شده اند ، برخی دائمی ، و برخی دیگر موقت. این دولتها نگران این هستند که محتوای آنلاین که مردم به آنها دسترسی پیدا می کنند می توانند اعتبار خود را به خاک بیاورند و مواضع سیاسی خود را تهدید کنند.

چنین دولتهایی از انتقاد و قدرتی که فیس بوک از آن برخوردار است می ترسند. استفاده بیش از حد از فیس بوک و قرار گرفتن در معرض جهان خارج ممکن است باعث شورش ، اعتراضات و موارد دیگر شود. استفاده از فیس بوک برای آنها وسیله ای برای سازماندهی اعتراضات سیاسی است ، چیزی که آنها نمی توانند از پس آن برآیند. دولت با ممنوعیت فیس بوک ، کنترل خود را بر ساکنان خود به دست می آورد. این بحث ، عقاید و انتقال اطلاعات را کاهش می دهد.


کشورهایی که فیس بوک را ممنوع کرده اند

بسیاری از کشورهایی هستند که دسترسی به فیسبوک را درگیر یا ممنوع کرده اند. در زیر لیست این کشورها را پیدا خواهید کرد.

چین

محاصره و ممنوعیت در چین بسیار محبوب است. در واقع ، این یکی از دشوارترین کشورها است که محدودیت های اینترنت را در نظر می گیرد. چین در سال 2009 به دنبال تبادل اطلاعات صلح آمیز روی این سیستم عامل ، فیس بوک را مسدود کرد. این منجر به شورش های مرگبار در سین کیانگ شد. اگرچه گزارش هایی مبنی بر رفع این ممنوعیت دولت چین وجود دارد ، اما این وب سایت به طور دیگری نشان می دهد. با این وجود می توانید از این موارد استفاده کنید بهترین VPN برای چین برای انسداد و دسترسی به فیس بوک.

کره شمالی

کره شمالی به دلیل مسدود شدن شبکه های اجتماعی طولانی تر از هر کشور دیگر می تواند رکورد جهانی را بدست آورد. با این کار ، می توان نتیجه گرفت که فیس بوک در آنجا در دسترس نیست. پیونگ یانگ ممنوعیت سراسر کشور را در فیس بوک و توییتر اعمال کرد. بنابراین ، دیپلمات ها و سازمان های بشردوستانه که قبلاً قادر به دستیابی به بستر رسانه های اجتماعی بودند ، دیگر قادر به دستیابی به آن نبودند.

هند

دولت هند ممنوعیت شش ماهه در فیس بوک ، توییتر و سایر سایت های شبکه های اجتماعی را در سال 2016-17 تحریم کرده است. دلیلی که دولت را به اتخاذ این تصمیم سوق داده است سوءاستفاده از رسانه های اجتماعی توسط عناصر ضد ملی و ضد اجتماعی است. دلیل دیگر منع برقراری ارتباط با تروریست ها بود. انتخاب بهترین VPN برای دسترسی آزادانه به فیس بوک در هند استفاده کنید.

بنگلادش

بنگلادش پیش از این فیسبوک را ممنوع اعلام کرده بود و این برای مدت زمانی کوتاه اجرا شد. همچنین احزاب و گروههای سیاسی راستگرا در بنگلادش در برابر پیشنهادات خود نسبت به وبلاگ نویسان بی احترامی اعتراض کردند. با این حال ، در سال 2015 ، دولت بنگلادش این ممنوعیت را برداشته و از اواخر سال 2017 فیس بوک قابل دسترسی شده است.

مصر

مصر از ممنوعیت های فیس بوک غریبه نیست. در سال 2011 ، هنگامی که مصریان از این سایت ها برای سازماندهی اعتراضات استفاده می کردند ، دولت ممنوعیتی را در فیس بوک اعمال کرد. این بلوک روزها به طول انجامید.

پاکستان

این دولت مجبور بود فیس بوک را در یک مقطع ممنوع کند ، زیرا برخی از مردم نقشه های پیامبر اکرم را به اشتراک گذاشته و ارسال می کردند. اگرچه دولت چند هفته بعد این ممنوعیت را برطرف کرد ، پاکستان قول داد که همچنان صفحات مجزا را که به نظر کفرآمیز است مسدود کند.

ویتنام

در نوامبر 2009 ، ساکنان ویتنامی از عدم توانایی دسترسی به فیس بوک خبر دادند. اگرچه دولت دستور ممنوعیت فیسبوک را رد کرد ، اما گزارش های تکنسین ها نشانگر موارد دیگری است.

ایران

فیس بوک در درجه اول پس از انتخابات سال 2009 در این کشور ممنوع شد و این در حالیست که ترس از سازماندهی جنبش های مخالف از طریق وب سایت وجود دارد. چهار سال بعد ، دولت این ممنوعیت را بدون اطلاع قبلی برداشته شد. برای استفاده از فیس بوک در ایران ، به دنبال آن باشید بهترین VPN آنجا.

سوریه

به عنوان بخشی از سرکوب فعالیت های سیاسی ، دولت در سال 2007 فیس بوک را مسدود کرد. با این حال ، رئیس جمهور بشار اسد در سال 2011 ممنوعیت پنج ساله را در تلاش آشکار برای جلوگیری از ایجاد مشکل در خاک خودش لغو کرد..

کوبا

اگرچه فیس بوک به طور رسمی در کوبا ممنوع نیست ، دستیابی به آن دشوار است. فقط سیاستمداران ، برخی روزنامه نگاران و دانشجویان پزشکی می توانند به طور قانونی از خانه های خود به وب دسترسی پیدا کنند. همه افراد دیگر باید از طریق کافه های اینترنتی به دنیای آنلاین متصل شوند.

ممنوعیت فیس بوک در کشورها – افکار نهایی

چه فیس بوک را دوست داشته باشید و یا از آن متنفر باشید ، هنوز هم یکی از پرکاربردترین سیستم عامل های رسانه های اجتماعی در اطراف است. بیش از 1.23 میلیارد کاربر در سراسر جهان Facebook را دوست دارند ، اما شما باید این واقعیت را بپذیرید که در همه کشورها در دسترس نیست. با این وجود ، هر چقدر محدودیت های اینترنت سخت در کشورها وجود داشته باشد ، ساکنان آنها هنوز هم می توانند با کمک ارائه دهنده خدمات VPN به فیس بوک دسترسی پیدا کنند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که انتخاب کنید بهترین VPN برای فیس بوک, و شما قادر خواهید بود از هر جایی در فیس بوک استفاده کنید.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me