چگونه غیرفعال کردن جغرافیایی در مرورگرها و چرا

منطقه جغرافیایی اصطلاحی نادیده گرفته شده از حدود یک دهه یا حدوداً قبل بود. اما با ظهور تلفن های هوشمند ، تبلت ها و لپ تاپ ها ، جهان وارد دوره جدیدی از نظارت شد. خدمات جغرافیایی هم اکنون می توانند به خیابان دقیقی که در آن قرار دارید اشاره کنند.

چگونه غیرفعال کردن جغرافیایی در مرورگرها و چرا

چگونه غیرفعال کردن جغرافیایی در مرورگرها و چرا

اشتباه نکنید ، جغرافیایی دارای مزایای آن است. چیزهایی مانند گرفتن معاملات گرم در حالی که شما هاپ یا مسیرهایی را به نزدیکترین پمپ بنزین در یک بزرگراه تنها دارید بسیار جذاب است. اما تمام دانش به یک قیمت می رسد و شما باید درمورد آنچه را که به شما می دهد اطمینان داشته باشید ، مطمئن باشید.

ساده ترین راه برای پیدا کردن خدمات جغرافیایی زمانی است که هر وب سایتی با اعلان هایی مانند:


 • “این وب سایت از کوکی ها برای ذخیره اطلاعات مربوط به بازدید شما (از جمله مکان شما) استفاده می کند.”
 • “این وب سایت می خواهد موقعیت مکانی شما را بشناسد.”

اگر چنین اعلانی را مشاهده کردید ، می دانید مکان مورد نظر شما جستجو می شود. حال ، این ممکن است برای شما ضروری باشد یا نتوانید بدانید چه موقع از حقوق خود استفاده کنید بسیار مهم است.

جغرافیایی دقیقا چیست?

با ساده ترین شرایط ، مکان جابجایی تقریب موقعیت مکانی واقعی شما براساس دستگاهی است که اینترنت شما فعال کرده است. بنابراین این بدان معنی است که مکان شما به طور مستقیم با مکان دستگاه شما مرتبط است. بنابراین ، اگر وسیله ای را با مجوز جغرافیایی فعال در جایی بگذارید ، مکان ثبت شده شما برای آن زمان در آن مکان خواهد بود. از طرف دیگر ، ساعت هوشمند یا ردیاب بدنسازی شما هر قدمی را که در هنگام پوشیدن برداشته اید ، پوشش می دهد.

چگونه جغرافیایی می تواند ایمنی شما را به خطر بیاندازد?

تلفن شما دارای سیستم داخلی GPS است. این سیستم برای ارائه خدمات مبتنی بر مکان برای شما استفاده می شود. علاوه بر این ، برنامه های خاصی مانند Facebook ، Instagram ، Uber و دیگران ممکن است به دلایل مختلف از موقعیت مکانی شما استفاده کنند.

اکنون به نظر نمی رسد که این تسهیلات بدون مزیت باشد. مانند دو نمونه ای که قبلاً به آنها اشاره کردیم ، می توان در زمینه های خاص مورد استفاده قرار گرفت. اگر در جایی به دور از تمدن گیر کرده باشید ، پیگیری ممکن است در واقع زندگی شما را نجات دهد. همین موضوع با معاملات گرم و فروش یک ساعته فقط در مغازه های محبوب پیش می رود.

با این وجود ، لازم نیست که همه روزه در دستگاه شما ردیابی شود. و در واقع ، انجام این کار می تواند منجر به خطرات زیادی شود. به عنوان مثال ، به اشتراک گذاشتن مکان فوری شما با افرادی که به آنها اعتماد دارید کار بزرگی نیست. در واقع ، ممکن است بخواهید به دلایل ایمنی یا هدف دیگری این کار را انجام دهید. با این حال ، هنگامی که چندین برنامه می توانند به موقعیت مکانی شما دسترسی داشته باشند ، شما باید کنترل کنید که چه کسی می داند کجا هستید. بیایید بگوییم که از طریق برنامه پست جغرافیایی برچسب خورده را در فیس بوک انجام می دهید. حال اگر پست های خود را به درستی پنهان نکرده باشید ، برای همه قابل مشاهده خواهد بود.

نکته مهم دیگر ، ایمنی فرزندان شما است. در جهان تقریبا هیچ بچه ای بدون تلفن های هوشمند وجود ندارد و می توان از این برای اهداف نابخرد استفاده کرد. والدین باید در مورد بچه ها و دستگاههایی که از اینترنت استفاده می کنند ، اقدامات احتیاطی بیشتری انجام دهند. همه مجوزهایی که آنها را در معرض خطرات آنلاین و آفلاین قرار می دهد ، از جمله مکان جابجایی. موقعیت جغرافیایی همچنین می تواند دلیلی برای داده های GPS به خطر بیافتد. این داده ها با استفاده از منابع تلفن شما در دستگاه شما جمع آوری می شود ، مگر اینکه گزینه مورد نظر انتخاب نشود.

مشکلی که وجود دارد این است که بسیاری از کاربران حتی نمی دانند که وجود دارد. بنابراین ، آنها می توانند اطلاعات شخصی خود را در مورد هر کسی ثبت کنند و با آنها به اشتراک بگذارند بدون اینکه متوجه شوند. اگرچه این ممکن است لزوماً منجر به نتیجه خطرناکی نشود ، اما همچنان یک نگرانی درباره حفظ حریم خصوصی و امنیتی است. ما شرط می بندیم که ایمن ماندن بیش از همه به اشتراک گذاشتن عکس های صادقانه در هر بستر رسانه اجتماعی اولویت دارد.

غیرفعال کردن عملکردهای جغرافیایی مبتنی بر مرورگر شما

چندین وب سایت که حجم ترافیک بالایی را تجربه می کنند ممکن است از شما بخواهند مکان شما را قبل از کار درست کار کنند. اما در نهایت ، این انتخاب شماست که آیا این اطلاعات را ارائه دهید یا نه. بنابراین ، در اینجا چند روش وجود دارد که می توانید ویژگی های مجوز جغرافیایی خودکار را خاموش کنید.

گوگل کروم

 1. روی دکمه منو (≡ یا ⋮) کلیک کنید
 2. به تنظیمات بروید
 3. به گزینه Advanced بروید
 4. به حریم خصوصی و امنیت بروید ، و روی تنظیمات محتوا کلیک کنید …
 5. بخش موقعیت مکانی را پیدا کنید
 6. قبل از دسترسی گزینه Ask را فعال کنید (توصیه می شود)

مایکروسافت لبه

 1. اگر ویندوز 10 دارید ، به مرکز اقدام مراجعه کنید
 2. تنظیمات را باز کنید
 3. حریم خصوصی را انتخاب کنید
 4. روی موقعیت مکانی کلیک کنید
 5. نوار لغزنده سابقه موقعیت مکانی را پیدا کنید و آن را خاموش کنید
 6. گزینه Clear را انتخاب کنید

موزیلا فایرفاکس

 1. به نوار آدرس بروید و “enterabout: config” تایپ کنید
 2. یک اعلان ظاهر می شود که می گوید: “این ممکن است ضمانت نامه شما را باطل کند”. با کلیک بر روی من قبول می کنم خطر! دکمه
 3. دوباره به نوار جستجو بروید و “entergeo.enabled” را تایپ کنید
 4. دو بار بر روی تنظیمات geo.enabled کلیک کنید تا مقدار آن به غلط تبدیل شود

نکات و ترفندهای اضافی

برخی از راه هایی که در آن می توانید از خدمات جغرافیایی بدون به خطر انداختن امنیت استفاده کنید

 • گزینه GPS را از گزینه تنظیمات در دوربین هوشمند / دیجیتال خود انتخاب کنید. اگر تصاویر را از این دستگاه به اشتراک می گذارید ، انجام این کار عاقلانه است. فرایند دقیق خاموش کردن موقعیت مکانی با دستگاه متفاوت است. همچنین بررسی کنید که آیا برنامه های دستگاه دارای مجوز مکان هستند و آنها را خاموش کنید.
 • اگر از رسانه های اجتماعی استفاده می کنید ، باید اطمینان داشته باشید که هیچ کس به غیر از افرادی که به آنها اعتماد دارید نمی تواند به اطلاعات شما دسترسی پیدا کند. این بدان معناست که عکسهای شما و هر مدرک دیگری وجود دارد که به مکانهایی که قبلاً بوده اید یا مکرر با هرگونه عادت اشاره می کند ، اشاره دارد. به همین ترتیب ، تمام اطلاعات مربوط به دوستان ، خانواده ، همکاران و افراد دیگری که می شناسید باید به طور پیش فرض محدود باشد.
 • درنهایت ، شما مسئول تصویری هستید که به اشتراک می گذارید و به آنها اجازه دسترسی می دهید. بیشتر رسانه های اجتماعی پرطرفدار از گزینه انتخاب مخاطبان پست نسبتاً مناسبی در هنگام اشتراک استفاده می کنند. شما باید از این موارد استفاده کنید تا اطمینان حاصل شود که پستهای شما فقط برای افرادی که به آنها اعتماد دارید قابل مشاهده است.

افکار نهایی

GPS و خدمات موقعیت مکانی تنها روشی نیستند که سایتهایی که بازدید می کنید و برنامه هایی که از آنها استفاده می کنید به منظور نشان دادن موقعیت مکانی شما به آن بپیوندید. آدرس IP عمومی شما مکان واقعی شما را نیز نشان می دهد. بنابراین ، غیرفعال کردن سرویس های مکان در دستگاه شما کافی نیست. بسیار مهم است که آدرس IP خود را نیز مخفی کنید. بهترین راه برای انجام این کار استفاده از یک شبکه خصوصی مجازی با نام مستعار VPN است. در بررسی دقیق ما به بهترین خدمات VPN برای مرورگرها نگاهی بیندازید.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me