چگونه بررسی کنیم آیا VPN آدرس IP دارد و چگونه برطرف شود

نحوه بررسی اینکه آیا VPN آدرس IP شما را در حال نشت است یا خیر? VPN ها بدون شک ابزارهای امنیتی استرلینگ هستند و به کاربران خود کمک می کنند تا آدرس های IP خود را تغییر دهند یا از آن استفاده کنند. این به آنها کمک می کند محدودیت های مبتنی بر موقعیت مکانی را در محتوای مورد نظر خود دور کنند یا حتی بررسی کنند آیا ارائه دهنده آنها به عمد در حال خاموش کردن یا کاهش سرعت اتصال به اینترنت است. متأسفانه از طرف تلنگر ، نقص امنیتی ممکن است ناگهان آدرس IP واقعی شما را آشکار کند ، حتی اگر از VPN استفاده شده و به راحتی قابل بهره برداری باشد. این بدان معنی است که حریم خصوصی و امنیت آنلاین شما ممکن است در معرض خطر باشد. لازم به ذکر نیست که کانالهای Geoblocked ممکن است بتوانند موقعیت واقعی شما را نیز تشخیص دهند. نشت VPN جدی است. آنها می توانند داده های بانکی ، ایمیل ، رمزهای عبور و حتی شماره های تأمین اجتماعی شما را به خطر بیندازند.

VPN Leaks را شناسایی کرده و آنها را برطرف کنید

نحوه بررسی اینکه آیا VPN آدرس IP شما را فریب می دهد و آن را متوقف می کند

چگونه باعث بروز نشت VPN می شود?

مسئله مهم این است که یک شبکه اختصاصی مجازی VPN یا Virtual Private IP آدرس شما را نیز هویت ارائه دهنده خدمات و مکان شما را نیز مبهم می کند. اگر از YouTube دیدن کنید و ببینید که یک فیلم خاص برای مشاهده در کشور شما نیست یا سعی در ورود به یک سرویس جدید را داشته است ، فقط گفته می شود کشور شما از پشتیبانی برخوردار نیست ، این بدان معنی است که آنها IP شما را می شناسند نشانی. استفاده از VPN به شما کمک می کند تا از این محدودیت های مکان دور شوید. در اینجا سه ​​روش اصلی وجود دارد که VPN می تواند اطلاعات شخصی شما را فاش کند.

پروتکل های قدیمی و اشکالات

بسیاری از ارائه دهندگان VPN نتوانند پروتکل های VPN خود را به روز کنند. بازگشت به سال 2014, اشکال دلچسب برای ربودن جلسات VPN مورد سوء استفاده قرار گرفت. یک سال بعد ، نقص امنیتی نشان داد که دیدن آدرس های IP واقعی بسیاری از کاربران VPN از طریق یک آسان است ویژگی WebRTC. به عبارت دیگر ، حتی در هنگام اتصال به VPN ، وب سایتهایی که بازدید می کنید هنوز هم در بعضی موارد آدرس واقعی شما را مشاهده می کنند.


DNS Leaks

شاید نشت DNS شناخته شده ترین شکل چگونگی نشت اتصال اتصال VPN به آدرس IP شما باشد. نشت DNS عمدتا ناشی از پیکربندی ضعیف سیستم عامل ، خطاهای کاربر و اشکالات ارائه دهنده VPN است. DNS مخفف System Domain Name System است. این اساساً مکانیسمی است که آدرسهای وب سایت را به آدرسهای IP تبدیل می کند. به طور مشابه با نشت IP ، نشت DNS همچنین می تواند موقعیت مکانی شما را در معرض دید شما قرار دهد. سیستم عامل ویندوز به دلیل چگونگی دستیابی به درخواست ها و وضوح تصویری DNS احتمالاً بیشتر تحت تأثیر نشت DNS است.

نشت IPv6

حتی پروتکل IPv6 می تواند باعث نشت VPN شود. بدون آگاهی از آن ، IPv6 می تواند اطلاعات شخصی مانند مکان فعلی شما را افشا کند. پروتکل های IP برای اینکه بتوانید داده ها را در اینترنت ارسال و دریافت کنید ، ضروری است. بدون آنها ، شما قادر به بازدید از وب سایت ها ، بارگیری فایل ها یا ارسال ایمیل نیستید. با توجه به پایان یافتن آدرس های IPv4 ، IP های IPv6 معرفی شدند.

مسئله این است که برخی خدمات VPN فقط می توانند درخواست IPv4 را انجام دهند و درخواست IPv6 را نادیده بگیرند. اگر ISP شما IPv6 را به شما ارائه می دهد اما سرویس VPN شما درخواست IPv6 را نادیده نمی گیرد ، احتمالاً اتصال VPN شما در محل واقعی شما و سایر داده های حساس نشت می کند..

نحوه بررسی اینکه آیا VPN آدرس IP شما را فاش می کند یا خیر?

اینگونه کار می کند: با ورود به سیستم VPN ، شما می توانید “سرور خروجی” یا هر مکانی را انتخاب کنید که VPN “وانمود کند” که در آن واقع شده اید. این خدمات را متقاعد می کند که شما واقعاً در کشوری پشتیبانی می شوید. بنابراین چگونه می توانید بررسی کنید که آیا VPN شما در حال نشت است و برای متوقف کردن آن چه کاری می توانید انجام دهید وجود دارد.

  1. برای بررسی اینکه VPN در عمل تأثیر دارد ، به سایتی مانند Whatismyip.network وارد شوید و از آدرس IP واقعی خود که ISP ارائه داده است ، یادداشت کنید..
  2. پس از آن ، وارد VPN خود شوید ، یک سرور خروج در کشور دیگری را انتخاب کرده و اتصال خود را تأیید کنید.
  3. برای بررسی مجدد آدرس IP خود به سایت Whatismyip.network برگردید.
  4. در حالت ایده آل ، شما یک آدرس IP جدید ، مطابق با VPN شخصی خود و همچنین کشوری که انتخاب کرده اید ، مشاهده خواهید کرد.

سپس ضمن یادداشت کردن آدرس IP که در آنجا نمایش داده می شود ، به صفحه آزمایش WebRTC مراجعه کنید. وقتی هر دو ابزار آدرس IP VPN شما را طراحی می کنند ، می دانید که این درست است. با این حال ، اگر WhatIsMyIP.network منعکس کننده VPN شما باشد در حالی که تست WebRTC آدرس IP عادی شما را نشان می دهد ، می دانید که مرورگر شما به طور قطع آدرس ارائه شده توسط ISP شما را فاش می کند..

رفع VPN Leaking – WebRTC مرورگرتان را غیرفعال کنید

Firefox ، Chrome و Opera و مرورگرهای مبتنی بر این ، WebRTC را به طور پیش فرض فعال کرده اند. اینترنت اکسپلورر و سافاری بنابراین ، آنها تحت تأثیر قرار نمی گیرند. در هر صورت ، اگر آزمون فوق در مرورگر خود کار کند ، می دانید که تحت تأثیر قرار گرفته اید.

در حال تغییر به مرورگری هستید که WebRTC فعال نیست. اگر می خواهید با همان مرورگر مانند Opera و Chrome ادامه دهید ، افزونه ScriptSafe Chrome Web Store را نصب کنید. این در واقع overkill است اما WebRTC مرورگر شما را غیرفعال می کند. کاربران اپرا با دور زدن برخی از مراحل از آزادی می توانند از این افزودنی استفاده کنند.

با استفاده از Firefox ، دو گزینه وجود دارد. می توانید افزونه غیرفعال کردن WebRTC Mozilla را نصب کنید یا با باز کردن یک برگه جدید و یافتن “about: config” در نوار آدرس ، WebRTC را غیرفعال کنید. روی گزینه غلط روی “media.peerconnection.enabled” کلیک کنید. اما ، پسوندهای مرورگر که از حریم خصوصی مانند uBlock ، AdBlock ، قطع اتصال و Ghostery محافظت می کنند ، این رفتار را از بین نمی برند. همچنین بخاطر داشته باشید که افزودنیهای شخصی یا مسدود کننده تبلیغاتی مورد علاقه شما ، خود را به روز می کنند تا در آینده WebRTC را مسدود کنند.

رفع VPN Leaking – پیکربندی VPN در روتر شما

این روشی مطمئن تر برای محافظت از خود در هنگام به روزرسانی یا نصب افزونه ها از مرورگر خود است. اجرای VPN روی روتر خود به جای انجام مستقیم آن بر روی رایانه شما یک روش دائمی است. با این کار همه دستگاه های موجود در شبکه خانگی مانند سایر دستگاه ها مانند تبلت ، تلفن های هوشمند و جعبه های تنظیم شده با همان رمزگذاری که دسک تاپ شما از یک VPN دریافت می کند ، محافظت می شود..

با این حال ، اگر شما اغلب سرورهای خروجی را تغییر می دهید ، باید تنظیم تنظیم روتر را هر بار که بخواهید تغییر دهید ، ببندید. به طور مشابه ، اگر اتصال شما گاهی اوقات و به ویژه برای کار مورد نیاز است و جریان ندارد ، مجبورید VPN خود را هر بار که سوئیچ را فعال کنید غیرفعال یا فعال کنید. این روند ممکن است پیچیده یا آسان باشد و به VPN و روتر شما بستگی دارد. فقط از ناپلئون دینامیت نپرسید که این کار را برای شما انجام دهد!

رفع VPN Leak – از برنامه های VPN خود استفاده کنید

اگر به صورت دستی پیوند VPN را پیکربندی می کنید ، خطر نشت DNS بیشتر است و بستگی به پیکربندی دقیق سیستم عامل شما دارد. ارائه دهندگان VPN مانند ExpressVPN به طور مداوم برنامه های VPN خود را به روز کنید و بهینه کنید تا از نشت DNS جلوگیری کنید.

ارائه دهنده درست VPN را انتخاب کنید

در بعضی موارد ، کاربران VPN ممکن است در ثبت نام با یک سرویس VPN ارزان قیمت فریب خورده باشند. اگرچه ممکن است برای صرفه جویی در برخی از اشکالات ، برای انجام این کار وسوسه شوید ، ممکن است در روند کار به خطر بیفتید. سرویس های VPN رایگان برای نمونه ها به دلیل نشت آدرس IP معروف هستند. می خواهید مطمئن شوید که از یک سرویس VPN ضد گلوله استفاده می کنید. ما در این راهنمای بررسی تمام بهترین ارائه دهندگان VPN را گردآوری کرده ایم.

چگونه بفهمیم آیا VPN آدرس IP شما را تخریب می کند – نتیجه گیری

نشت VPN بیشتر کاربران ویندوز را تحت تأثیر قرار می دهد ، اما بسته به VPN استفاده شده و پیکربندی آن ، ممکن است آدرس IP شما در سیستم عامل لینوکس یا مک به بیرون درز شود. بدترین خبر این است که به دلیل نشت VPN ، فکر می کنید در حالی که واقعاً در معرض آن هستید از داده های حساس خود محافظت می کنید. امیدوارم راهنمای فوق ایده بهتر در مورد چگونگی نشت آدرس IP شما و نحوه برخورد با چنین مواردی را در صورت مواجهه با آنها به شما ایده بهتر داده باشد..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me