Onavo VPN – فیس بوک برنامه VPN خود را راه اندازی می کند

Onavo VPN چیست؟? استفاده از Onavo VPN بی خطر است در دستگاه های Android و iOS؟ زمانی بود که شرکت های رسانه های اجتماعی در میان یکدیگر به رقابت می پرداختند تا در صدر قرار بگیرند. این روزها سناریو کمی تغییر کرده است. شرکت های رسانه های اجتماعی هنوز در حال رقابت با خود هستند ، اما این بار در مورد بهترین ارائه دهنده VPN است. شبکه های خصوصی مجازی این روزها محبوب تر از رسانه های اجتماعی شده اند. کاربران اینترنت با هرکسی از ارائه دهندگان خدمات اینترنتی گرفته تا سازمان های امنیتی که از فعالیت های آنلاین ما جاسوسی می کنند ، به طرز ناامیدی به دنبال وسیله هایی برای محافظت از خود و داده های خود هستند. حتی اگر VPN بعضی اوقات ممکن است گران باشد ، اما هنوز مردم از استفاده آنها جلوگیری نمی کند. در حال حاضر ، وقتی امنیت اینترنت همه جانبه ارائه می شود ، جایگزین بهتری برای VPN وجود ندارد ، اما همه ارائه دهندگان خدمات VPN با هم برابر نیستند.

Onavo VPN - فیس بوک برنامه VPN خود را راه اندازی می کند

Onavo VPN – فیس بوک برنامه VPN خود را راه اندازی می کند

Onavo VPN چیست؟?

نیازی به گفتن نیست ، رقابت سختی بین ارائه دهندگان VPN وجود دارد. با توجه به محبوبیت VPN ها ، هر شرکتی اکنون می خواهد در این روند پول نقد کند. شرکت های رسانه های اجتماعی خیلی عقب نیستند. فیس بوک قصد دارد با ارائه خدمات VPN مخصوص خود ، و بارگیری مجدد کاربران را برای نصب آن ، این بار نیز هدایت کند.

در صورتی که متوجه نشده اید ، ویژگی جدیدی در برنامه تلفن همراه Facebook وجود دارد که کاربران را به سمت فروشگاه اپل سوق می دهد تا VPN شخصی خود با نام Onavo Protect را بارگیری کنند. Onavo VPN قبلاً یک سرویس شخص ثالث بود که در سال 2013 توسط فیس بوک خریداری شد.


ممکن است اکثر کاربران فکر کنند راه اندازی VPN مخصوص فیس بوک یک ویژگی بسیار مناسب است ، اما انگیزه های این شرکت کاملاً مانند خدمات سنتی VPN نیستند. بسیاری از مردم بر این باورند که فیس بوک باید از انتشار اخبار جعلی و درست بودن سیاسی دست بکشد اما این موضوع دیگر است.

استفاده از Onavo VPN بی خطر است?

گزینه VPN در حال حاضر در ایالات متحده ، هند و برزیل ، سه کشور پرجمعیت جهان است. با این حال ، این فقط در برنامه iOS فیس بوک در دسترس است ، به این معنی که شرکت در حال آزمایش این ویژگی با یک پایه کاربر محدود است. پیش از این ، کاربران در انگلستان به VPN دسترسی داشتند.

در ابتدا ، بنظر می رسد که Onavo مانند هر VPN دیگر است ، داده های شما را رمزگذاری می کند و آدرس IP را مخفی می کند تا شما را ناشناس نگه دارد. VPN ها با انتقال داده های خود از طریق تونل ایمن بین کامپیوتر و سرور VPN ، شما را از تهدیدات آنلاین محافظت می کنند. از آنجا که داده ها رمزگذاری شده اند ، حتی اگر شخصی موفق به ورود به شبکه شما شود ، داده ها فقط به آنها گیج می شوند.

VPN ها حتی از خود VPN شما را از همه محافظت می کنند. قرار نیست VPN آدرس IP را ذخیره کند یا داده های کاربر را وارد کند. اینگونه است که آنها ناشناس بودن و حریم خصوصی شما را بصورت آنلاین حفظ می کنند. با این حال ، Onavo Protect در مورد حریم خصوصی صحبت نمی کند. اگر توضیحات برنامه را بخوانید ، متوجه خواهید شد که به جای محافظت از داده های خود ، Onavo آن را جمع آوری کرده و آن را به فیس بوک ارسال می کند.

در توضیحات برنامه آمده است: “Onavo برای ارائه این حفاظت ، از VPN برای برقراری اتصال امن برای هدایت کلیه ارتباطات شبکه خود از طریق سرورهای Onavo استفاده می کند. به عنوان بخشی از این روند, Onavo ترافیک داده تلفن همراه شما را جمع می کند. این به ما کمک می کند تا سرویس Onavo را توسط ما بهبود و کار کنیم تجزیه و تحلیل استفاده شما از وب سایت ها ، برنامه ها و داده ها. از آنجا که ما بخشی از فیس بوک هستیم ، ما همچنین از این اطلاعات برای بهبود محصولات و خدمات فیسبوک ، به دست آوردن بینش در مورد محصولات و خدماتی که مردم از آنها ارزش دارند ، استفاده می کنیم و تجربه های بهتری را ایجاد می کنیم.

به طور خلاصه ، این بدان معنی است که Onavo به جای حفظ حریم شخصی ، داده های شما را جمع می کند. این برنامه به منظور کمک به شرکت می داند کاربران بصورت آنلاین چه اطلاعاتی را به فیس بوک ارسال می کنند. این نقض آشکار حریم خصوصی است.

همه ما از جاسوسی فیس بوک در کاربران و فروش داده به شرکای تبلیغاتی آگاه هستیم. آنچه با داده های Onavo انجام می شود کاملاً واضح نیست ، اما گمانه زنی هایی وجود دارد که از داده ها استفاده می شود تا دریابد کدام برنامه در بین کاربران محبوب تر است و کدام برنامه محبوبیت خود را کاهش می دهد.

فیس بوک هنوز هم آن اطلاعات را در مورد شما در حال از بین بردن است

این به فیس بوک کمک می کند تا فرصت های دستیابی را پیش بینی کند و همچنین به آنها کمک می کند تا ویژگی های محبوب سایر برنامه ها را کپی کنند. اساساً ، هنگامی که Onavo را بر روی دستگاه خود نصب می کنید ، فیس بوک می داند که چه برنامه های دیگری را از طریق تلفن خود استفاده می کنید ، حتی اگر از سیستم خارج شوید. این وحشتناک است ، اما بسیار درست است.

Onavo یک VPN رایگان است و مانند بیشتر VPN های رایگان ، خدمتی که دریافت می کنید با بالاترین کیفیت نیست. داده های کاربر غالباً مخفیانه وارد می شوند ، پروتکل های تنظیم تونل قدیمی هستند و در همه جا تبلیغات آزار دهنده ای وجود دارد. برای بهترین نوع محافظت آنلاین ، VPN پرداخت شده دریافت کنید. ممکن است در ابتدا گران به نظر برسد ، اما ارزشش را دارد.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me